اعطاء گواهی نامه اولین دوره آموزشی تحقیق و پژوهش جامعه القرآن

به گزارش تجهیزات نمایشگاهی پرشین آزما به نقل از خبرنگار مهر، مسئول تحقیق وپژوهش جامعه القرآن با اعلام این خبر گفت: گواهی نامه اولین دوره آموزشی تحقیق و پژوهش که در بهمن ماه سال ۹۵ به همت واحد تحقیق و پژوهش و با همکاری واحد تربیت مربی جامعه القرآن با تدریس استاد و محقق ارجمند دکتر حجت الاسلام والمسلمین اسلام پور با حضور ۱۹ نفر از سراسر کشور برگزار شده بود به ممتازین این دوره اعطا شد.

حجت الاسلام حکیمی همچنین با اشاره به فواید پژوهش اظهار داشت : درک بهترنیازهای واقعی جامعه قرآنی ،رسیدن به راهکارهای بهتر پژوهشی وتوانمندی در نقد دیدگاهها و مقایسه دستاوردهای علمی و تقویت و ترویج فعالیت های آموزشی با منابع و محتوای جذاب پژوهشی از فواید پژوهش است و در این زمینه واحد انتشارات جامعه القرآن حتی برخی از کتاب های آموزشی را به سه زبان  عربی ، انگلیسی و اردو،جهت گسترش فعالیت های قرآنی در سایر کشورها ترجمه نموده است.

وی اخلاق مداری در پژوهش را مورد تاکید قرارداده و افزود: در بخش تحقیق و پژوهش اخلاق مداری  از جمله رعایت انصاف ، صداقت ، امانت داری ،سخاوت علمی ، دوری از شهرت طلبی و خصوصا اخلاص از نکات بارز است که لازم است به آنها پایبند باشیم.

مسئول تحقیق وپژوهش موسسه تصریح کرد:امروز موضوعات مورد نیاز پژوهشی از جمله روش ها و متدهای نوین آموزشی و مدیریتی، آموزش احکام بر مبنای آیات قرآن ، امام شناسی ، اخلاق در قرآن ، روان شناسی اسلامی و تربیت، تفسیر قرآن در سطوح مختلف ویژه مراکز قرآنی مورد نیاز است.

حجت الاسلام حکیمی افزود: به فضل الهی کتاب ها و مجموعه های متعددی در موسسه جامعه القرآن در حال نگارش می باشد که از جمله آنها کتاب ضرب المثل های قرآنی ، کاربرد آیات در زندگی از منظر اهل بیت (علیهم السلام)،آموزش روش خطابه خوانی ویژه نونهالان ،آموزش متن خطابه خوانی و سخنرانی ویژه خردسالان ، تاثیر قرآن در خانواده و معرفی دستاوردهای جامعه القرآن در داخل و خارج کشور می باشد که می تواند برای مربیان و فراگیران موسسات قرانی راه گشا باشد.

وی در خصوص ارائه آموزش مفاهیم آیات افزود:امروز موسسه جامعه القرآن با اشراف علمی استاد مبتکر و متخلق حضرت حجت الاسلام طباطبایی مدیر ارجمند موسسه و به همت واحد تحقیق و پژوهش جهت پاسخ به شبهات و سوالات متنوع قرآنی، اقدام به تالیف کتاب پرسمان مفاهیم قرآن کریم ،همراه با روایات تفسیری در ۶ جلد نموده است که از مهم ترین ویژگی های این مجموعه ارزشمند می توان به بهره گیری ازنکته ها و پیام های قرآنی،ایجاد توانمندی در تفسیر آیه به آیه و آیه به حدیث ، استفاده از سیره اهل بیت (علیهم السلام) در بیان مفاهیم قرآن ، تقویت حفظ موضوعی و استدلال به آیات ، ایجاد ارتباط عمیق تر با معانی و مفاهیم اشاره نمود.

وی با بیان این که راه اندازی واحد تحقیق وپژوهش به عنوان یک مجموعه فعال پژوهشی در موسسات بزرگ قرآنی ضروری است افزود: برای موفقیت در مراکز قرآنی لازم است به موضوع تحقیق و پژوهش با بهره مندی از محصولات و نرم افزار های تحقیقی بسیار توجه شود و زمینه برای رشد پژوهشگران قرآنی با برگزاری کارگاه روش تحقیق. راه اندازی کتابخانه و تشکیل حلقه های پژوهش فراهم شود و باید از امکانات صوتی – تصویری و برنامه های تولیدی جذاب و متنوع کمال استفاده را ببریم و بر این اساس موسسه جامعه القرآن اولین دوره تحقیق و پژوهش را که با استقبال خوب مشتاقان تحقیق همراه بود برگزار نمود.

وی در پایان با اشاره به اسامی نفرات برتر دوره تحقیق و پژوهش  گفت : در حال حاضر ۷ نفر از شرکت کنندگان در این دوره موفق به دریافت گواهی نامه موسسه جامعه القرآن شدند که اسامی آنها بدین شرح است:

سیده منیژه شریفی و سارا سبطی  از استان خوزستان

نرگس قربانی از استان چهار و محال بختیاری

سمیه جمالی زاده از استان کرمان

رقیه کیخا از استان سیستان و بلوچستان

سمیرا اخگرگداز از استان آذربایجان شرقی

 حبیبه عابدینی از استان گلستان

منتشر شده در دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجرا شده توسط: همیار وردپرس