همایش ملی گفتمان خانواده در فرهنگ رضوی در جیرفت برگزار شد

به گزارش تجهیزات نمایشگاهی پرشین آزما به نقل از ایرنا مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان شامگاه سه شنبه در این آیین گفت: جیرفت بنیان گذار بنیاد بین المللی امام رضا (ع) است که این مهم افتخاری بزرگ برای جنوب کرمان است.
حسین اسحاقی افزود: همایش ملی، علمی و پژوهشی گفتمان خانواده در فرهنگ رضوی، سومین همایش از چهاردهمین برنامه بین المللی امام رضا (ع) است.
وی ادامه داد: 113مقاله به دبیرخانه این همایش ارسال شده که از مجموع این تعداد 85 اثر به مرحله داوری راه یافتند و از این تعداد نیز 10 اثر به عنوان برگزیده معرفی شدند.
وی تصریح کرد: این همایش با هدف اشاعه و ترویج فرهنگ رضوی، گسترش فعالیتهای پژوهشی مرتبط با سیره امام رضا (ع)، گرامیداشت تولیدکنندگان و پدیدآورندگان برتر آثار پژوهشی در زمینه سیره شخصیت و معارف امام رضا (ع)، کمک به انتشار گسترده تر این آثار و تحکیم بنیان خانواده با الهام از سبک زندگی رضوی برگزار خواهد شد.
اسحاقی خاطرنشان کرد: محورهای این همایش شامل تکریم سالمندان در خانواده بر اساس آموزه های رضوی، مبارزه با تجمل گرایی در خانواده بر اساس آموزه های رضوی، نقش مصرف و درآمد در پایداری خانواده بر اساس آموزهایرضوی و خانواده و سرمایه اجتماعی در فرهنگ رضوی است.
در این همایش برگزیدگان به ارائه مقالات خود پرداختند و در پایان به 9 نفر در بخش اصلی و ویژه برگزیدگان این همایش جوایزی اهدا شد.
اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان هفت شهرستان جیرفت، کهنوج، عنبرآباد، قلعه گنج، منوجان، رودبارجنوب و فاریاب را پوشش می دهد.
خبرنگار: هادی شفیعی مجاز ** انتشاردهنده: نجمه حسنی*
7450/3029

منتشر شده در دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجرا شده توسط: همیار وردپرس