سامانه‌های علم ‌سنجی حوزه پزشکی دانشگاه آزاد رونمایی شد

به گزارش تجهیزات نمایشگاهی پرشین آزما به نقل از خبرنگار مهر، علی اکبر ولایتی رئیس هیات مؤسس و هیات امنا دانشگاه آزاد در مراسم رونمایی از سامانه‌های علم‌سنجی حوزه پژوهش پزشکی این دانشگاه گفت: باید در دانشگاه ها پژوهش هایی انجام شود که کاربردی و از کیفیت لازم برخوردار باشند.

وی افزود: هدف از راه اندازی سامانه‌ها، ساماندهی و سیستماتیک کردن پژوهش در حوزه علوم پزشکی است تا براین اساس پژوهش‌ها جمع‌بندی شده و از موازی کاری جلوگیری شود.

رئیس هیات امنا و هیات موسس دانشگاه آزاد تاکید کرد: گاهی دیده می‌شود افرادی مقالات زیادی دارند ولی ارجاعات به مقالات آنها پایین است و مقالات آنها کاربردی نیست. بنابراین باید هدف از تولید مقالات از قبل مشخص باشد.

ولایتی عنوان کرد: باید به گونه ای برنامه ریزی شود که به پژوهش و آموزش لطمه وارد نشود.

وی اضافه کرد: در حوزه پزشکی اصل کار درمان است، مردم از ما درمان می‌خواهند و ویترین بیمارستان‌ها کار درمانی است، اگر درمان درست نباشد، ارزیابی مردم از دانشکده پزشکی ما ارزیابی خوبی نیست و دانشجویان نیز با کیفیت آموزش نمی‌بینند.

رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد گفت: کیفیت تحقیق و مسئله‌محور بودن پژوهش باید مورد تاکید باشد و در این زمینه دانشگاه آزاد باید سرآمد باشد.

ولایتی اظهار داشت: امیدواریم دانشکده پزشکی دانشگاه آزاد از تمامی دانشکده‌های پزشکی دولتی و غیردولتی بالاتر باشد.

منتشر شده در دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجرا شده توسط: همیار وردپرس